تبلیغات
منتظران امام عصر"مهدی صاحب الزمان"

           منتظران امام عصر"مهدی صاحب الزمان"
                                       ایمان . صبر . ظهور 
قالب وبلاگ
نویسندگان
حمایت می کنیمــ...
 

جهت دریافت برنامه های رادیو افسران کلیک کنید

در منطقه‌ى عمومى عملیات شكست حصر آبادان در شرق كارون‌ در استان خوزستان

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌
الحمدلله رب العالمین و الصلاة والسلام على‌ سیدنا و نبینا ابى‌القاسم المصطفى‌ محمد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیین المعصومین سیما بقیة الله فى الأرضین.
اگر از عوامل معنوى و آنچه خداى متعال وعده‌ى آن را به مؤمنان و مجاهدان راه حق داده است هم صرفِ‌نظر كنیم، بر حسب قوانین عادى زندگى جوامع بشرى، هر جامعه‌اى عزتش، قدرتش، آبرو و حیثیتش، هویتش بستگى دارد به مجاهدت و به تلاش. با تنبلى و تن‌آسایى، هیچ ملتى نمیتواند مقام شایسته‌اى را در میان ملتهاى عالم یا در تاریخ پیدا كند. آنچه كه ملتها را، هم در تاریخ و هم در دوران خودشان، در میان ملتهاى عالم سربلند میكند، مجاهدت است، تلاش است. این تلاش، البته شكلهاى گوناگونى دارد؛ هم تلاش علمى، هم تلاش اقتصادى، هم تلاش به معناى تعاون اجتماعى میان افراد، همه لازم است؛ اما در رأس همه‌ى این تلاشها، آمادگى براى جان‌فشانى است كه یك ملت را در میان ملتها سرافراز میكند. اگر در میان هر ملتى كسانى وجود نداشته باشند كه آماده باشند از جان خود، از راحت خود، در راه رسیدن به آرمانها صرفِ‌نظر كنند، آن ملت به جایى نخواهد رسید. كارى كه انقلاب براى ما مردم ایران انجام داد، این بود كه این راه را در مقابل ما روشن كرد؛ آحاد ملت ما فهمیدند و احساس كردند كه باید در راه آرمانهاى بلند، مجاهدت كنند و در مقابل دشمنان این آرمانها بایستند؛ و ایستادند.
دفاع مقدس ما، دوران جنگ هشت‌ساله‌ى پر ماجراى این كشور، داستان ایستادگى ملت ایران و ایستادگى جوانان ما در مقابل خباثتها و دشمنى‌هاى كفر و استكبار جهانى است. درست است، در مقابل ما به‌ظاهر یك رژیم بعثى بود - صدام بود - و او هم عنصرى بود به‌قدر كافى خبیث، به‌قدر كافى ضد بشریت و ضد انسانیت، اما فقط او نبود؛ آن چیزى كه موجب شد این جنگ، هشت سال ادامه پیدا كند، عوامل پشت پرده‌ى استكبار جهانى بودند كه او را تشویق میكردند، به او وعده میدادند، امكانات میدادند. آن‌وقتى كه در این سرزمین‌هاى خوزستان - كه شما حالا بخشى از آنها را مشاهده كردید - دشمنان ما مجبور به عقب‌نشینى شدند، یك دولت اروپایى به آنها وسیله‌اى داد كه بتوانند در دریا، خباثت و شیطنت و شرارت خودشان را ادامه بدهند؛ موشكى به آنها دادند. نمیگذاشتند عملیاتى كه در منطقه انجام میگیرد، سرنوشت جنگ را به انتها برساند؛ تشویقش میكردند. یعنى دست استكبار جهانى، دست همین دولتهاى اروپایى و دولت آمریكا، پشت رژیم خبیث معاند بعثى قرار داشت و او را به ادامه‌ى كار تشویق میكرد. نمیخواستند بگذارند جمهورى اسلامى از این حادثه‌ى بزرگ، پیروز و سربلند بیرون بیاید؛ میگفتند صریحاً.
بعد از آنكه در همین عملیاتى كه در این منطقه اتفاق افتاد - منطقه‌ى دارخوین؛ اینجا منطقه‌ى درگیرى بسیار تعیین‌كننده‌ى عملیات ثامن‌الائمه بود - كه سپاه پاسداران و ارتش جمهورى اسلامى ایران با همكارى یكدیگر، براى دستور امام برنامه‌ریزى كردند، طراحى كردند، در همین منطقه توانستند دشمن را عقب بنشانند و آن روحیه‌اى را كه دشمن به‌خاطر پشتیبانى‌هاى فرنگى‌ها و خارجى‌ها و اروپایى‌ها به‌دست آورد، در هم بكوبند و بشكنند و محاصره‌ى آبادان را از  بین ببرند؛ بعد از این عملیات، عملیات طریق‌القدس؛ بعد از این عملیات، عملیات فتح‌المبین؛ بعد عملیات الى‌بیت‌المقدس؛ این عملیات‌هاى پشت سر هم كه رزمندگان عزیز ما، جوانان فداكار ما در قالب ارتش، در قالب سپاه، در قالب بسیج و نیروهاى مردمى، در قالب مجموعه‌هاى عشایرى، حتى در قالب شهربانى و ژاندارمرى و كمیته‌هاى آن روز، مى‌آمدند در این میدان جنگ و این فداكارى‌ها را انجام میدادند؛ این عملیات میتوانست جنگ را به خاتمه برساند و پایان بدهد؛ اما جبهه‌ى دشمن نظام اسلامى - یعنى همین اروپایى‌ها و دولتهاى اروپایى و دولت آمریكا - نمیگذاشتند؛ طرف مقابل را تشویق میكردند، امكانات جدیدى به او میدادند، او را به برنده شدن در این جنگ امیدوار میكردند؛ لذا جنگ هشت سال طول كشید. هشت سال جنگ، شوخى نیست؛ جنگهاى بزرگ و معروف دنیا در دورانهاى نزدیك به ما، چهار سال و پنج سال و شش سال و این‌جورها طول كشیده؛ هشت سال جنگ، آن‌هم در این منطقه‌ى وسیع، از شمال تا جنوب - از منطقه‌ى شمال غربى كشور تا این انتهاى جنوب - این درگیرى‌ها وجود داشت. قصدشان این بود كه كارى كنند كه نظام اسلامى احساس كند كه قادر بر مقابله‌ى با این دشمنان نیست؛ میخواستند كارى كنند كه جمهورى اسلامى را به‌عنوان یك مجموعه‌ى ضعیف و ناتوان معرفى كنند. خداى متعال دست قدرت خود را نشان داد و دهان دشمنان جمهورى اسلامى و دشمنان پرچم برافراشته‌ى اسلام را با مشت پولادین سنت الهى خُرد كرد و بینى آنها را به خاك مالید و نشان داد كه نظام اسلامى، چون متكى به ایمانهاى مردم و به عواطف مردم است، در مقابل همه‌ى قدرتهاى مادى جهان، هم میتواند از خود دفاع كند، هم میتواند طرف مقابل را وادار به اعتراف به عجز كند. به عجز خودشان اعتراف كردند؛ قبول كردند كه در مقابل مشت قاطع گروندگان به اسلام و مؤمنان به وعده‌هاى الهى، نمیتوانند ایستادگى كنند؛ تبلیغاتشان خنثى شد. سعى میكردند به ما مردم ایران - ما مؤمنین به آیات كریمه‌ى الهى - بباورانند كه شما نمیتوانید در مقابل قدرتهاى مادى دنیا بایستید؛ میخواستند این را به ما بباورانند. و به شما برادران عزیز و به همه‌ى ملت ایران عرض كنم: شكست یك ملت آن‌وقتى اتفاق مى‌افتد كه معتقد بشود كه نمیتواند كارى انجام بدهد؛ این اولِ شكست هر ملتى است. آنها خواستند این احساس را در دوران جنگ تحمیلى در دل ایرانیان به‌وجود بیاورند، اما قضیه به‌عكس شد. جنگ تحمیلى - یعنى دفاع مقدس ملت ایران - نشان داد كه یك ملت در سایه‌ى اتحاد، در سایه‌ى ایمان به خدا، در سایه‌ى حُسن‌ظن به خداى متعال و اعتقاد به صدق وعده‌ى الهى، میتواند از همه‌ى گذرگاه‌هاى دشوار عبور كند و میتواند در مقابل دشمنان بایستد و میتواند دشمن را وادار به هزیمت و عقب‌نشینى كند؛ جنگ تحمیلى این را به همه‌ى ما نشان داد.
من به شما عرض میكنم، نگذارید یاد دوران دفاع مقدس از یادها برود. آمدن به این مناطق جنگى - چه در تعطیلات نوروزى و چه در دوره‌ى سال؛ كه بحمدالله حالا  در دوره‌ى سال هم كسانى از سرتاسر كشور به این مناطق مسافرت میكنند و این سرزمین‌ها را زیارت میكنند - بسیار كار پسندیده‌اى است، كار درستى است، كار عاقلانه‌اى است كه ملت ایران میكند؛ خاطره‌ى این سرزمین‌ها را زنده نگه دارید. این سرزمین‌ها، این بیابانها، این رود كارون، این جاده‌ى اهواز - آبادان یا اهواز - خرمشهر، این مناطق گوناگون كه با اسمهاى مختلفى امروز خودشان را به شما معرفى میكنند، اینها شاهد برترین فداكارى‌ها و مجاهدتها و ازخودگذشتگى‌ها بوده‌اند. بنده فراموش نمیكنم در آن ماه‌هاى اول جنگ - در آن ماه‌هاى محنت، نبودن نیرو، نبودن امكانات، نبودن آموزش، نبودن انسجام و سازماندهى، در آن سختى همه‌جانبه‌ى مادى - جوانهاى ما با روحیه‌هاى خوب، از همین اهواز مى‌آمدند به مناطق مختلف؛ از جمله همین‌جا، منطقه‌ى دارخوین. یك مشت از جوانهاى مؤمن و حزب‌اللهى كه من اشخاصشان را هم بعضاً مى‌شناسم، آمدند در همین روستاى محمدیه كه نزدیك است، سنگرهاى انفرادى میكندند؛ در تاریكى شب از این سنگرهاى انفرادى مى‌آمدند بیرون و صد متر دویست متر جلوتر میرفتند، باز آنجا سنگر میكندند؛ تمام روز را زیر این آفتاب داغ خوزستان در سنگرها میماندند، سختى‌ها را تحمل میكردند، خود را به دشمن نزدیك میكردند؛ تا وقتى كه نوبت عملیات رسید كه در مهر ماه سال بعد از حمله - در آخر شهریور ۵۹ حمله‌ى دشمن شروع شد، در مهر ۶۰ - در این منطقه‌ى دارخوین و همه‌ى این مناطق اطراف، با نیروهاى رزمنده‌ى ارتش و سپاه و بسیج و غیره، توانستند پاداش آن مجاهدتها را بگیرند و به ملت ایران هدیه كنند؛ اینها یادهاى ارزشمندى است، نباید بگذارید این یادها فراموش بشود.
در هر كدام از این مناطق، قضایایى اتفاق افتاده است كه یكى از این قضایا در میان هر كشورى و هر ملتى اتفاق بیفتد، كافى است براى اینكه در تاریخ، آن ملت را سر بلند كند. همین مسائلى كه در عملیات بیت‌المقدس اتفاق افتاد، یا آنچه در عملیات فتح‌المبین اتفاق افتاد، یا آنچه بعد از اینها در عملیات خیبر اتفاق افتاد، ذره ذره‌ى این عملیات و شخصیت‌هایى كه این فداكارى‌ها از آنها سر زد و حوادث را ساختند، میتواند مجموعه‌اى از افتخارات بزرگ و ماندگار و فراموش نشدنى را براى ملت ایران رقم بزند. دشمنها میخواهند ما یادمان برود؛ میخواهند قضیه‌ى دفاع مقدس از یادمان برود، فداكارى‌ها از یادمان برود، شخصیت‌هایى را كه در این فداكارى‌ها نقش آفریدند یا نشناسیم یا از یاد ببریم، این‌جور میخواهند. بعضى میخواهند آن دوران را تخطئه كنند، آن آدمها را تخطئه كنند، آن جهت‌گیرى را و آن مسیر را كه امام بزرگوار و حكیم و بنده‌ى بصیر الهى آن مسیر را معین كرده بود تخطئه كنند؛ براى اینكه میدانند كه هر ذره‌اى و هر نقطه‌اى از این حوادث، براى ملت ایران فراموش نشدنى است و تأثیرات بزرگِ سازنده‌اى دارد.
بنده باز هم به ملت ایران عرض میكنم این حركت راهیان‌نور را مغتنم بشمرید؛ از شما برادران و خواهران عزیزى كه از راه‌هاى دور به این نقطه آمدید و بخشى از مجموعه‌ى عظیم حركت راهیان‌نور را تشكیل دادید هم تقدیر و تشكر میكنم و امیدوارم ان‌شاءالله همه‌ى شما مأجور باشید و همه‌ى شما ان‌شاءالله با دست پُر و همراه با تجربه‌آموزى و بصیرت و همراه با انوار معنوى الهى ان‌شاءالله از این منطقه جدا بشوید. خداوند متعال همه‌ى شما را محفوظ بدارد. پروردگارا! به محمد و آل محمد ارواح طیبه‌ى شهداى عزیز جنگ تحمیلى را با اولیائت محشور بفرما. پروردگارا! یاد این عزیزان و فداكاران را در خاطره‌هاى ما و در متن تاریخ ما ماندگار بدار. پروردگارا! ما را در مقابل دشمنان، در مقابل دشمنى‌ها، در مقابل خباثتها، با همان روحیه‌اى كه مطلوب و مرضى پیغمبر اكرم و ائمه‌ى هدى‌ است تا آخر نگه بدار. پروردگارا! ملت ایران را بر دشمنانش پیروز كن؛ روح مطهر امام بزرگوار را با اولیائش محشور كن.
و السلام علیكم و رحمةالله و بركاته‌[ شنبه 16 فروردین 1393 ] [ 08:08 ب.ظ ] [ معبر فداییان ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


سلام دوستان عزیز. این وبلاگ جهت ارائه مطالب مهدوی به شما ایجاد شده است . به امید رضایت امام زمان و پرچم دار قبیله عشاق امام خامنه ای .
خوشحال مشویم ما رااز نظراتتون مطلع کنید.
zohooreeshgh@chmail.ir

طراح قالب
امکانات وب
لوگوی ما

سلاله ی نور